Wiśniowe ciasto
Przepyszne ciasto ze świeżymi owocami poleca się do kawki!
Jest szybkie i łatwe w przygotowaniu, a co najlepsze – można je robić z różnymi owocami.
Składniki:
Składniki:
mąka pszenna - 2,5 szklanki
cukier - 1 szklanka
mąka ziemniaczana - 1 łyżka
margaryna - 200 g
proszek do pieczenia -2 łyżeczki
cukier waniliowy -1 opakowanie
jajka -7 sztuk
wiśnie - 400 g
Dodatkowo:
cukier puder do posypania, tłuszcz do formy
Przygotowanie:
Margarynę pokrój w kostkę, włóż do miski i utrzyj mikserem z cukrem waniliowym.
Następnie dodawaj po jednym żółtku, cały czas miksując.
Z białek i cukru ubij sztywną pianę.
Dodawaj ją partiami do masy żółtkowej, delikatnie mieszając.
Na samym końcu dodaj przesianą mąkę pszenną oraz ziemniaczaną z proszkiem do pieczenia.
Całość lekko wymieszaj.
Ciasto przelej do wysmarowanej tłuszczem formy o wymiarach 37x25 cm.
Wiśnie opłucz, osącz i wydryluj.
Oprósz je odrobiną mąki, a następnie równomiernie rozłóż na cieście.
Wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz przez ok 35-40 minut w temperaturze 180°C.
Po wystudzeniu ciasto oprósz cukrem pudrem.
Smacznego!


Brak komentarzy :
Prześlij komentarz
Jestes napisz coś bedzie mi miło :)