wtorek, 30 sierpnia 2016

Czystek Bio

                                                               Czystek Bio Plenus










Witam
Dziś chciałabym napisać wam o Czystku Bio.
Tak mało wiemy o czystku który jest bardzo zdrowy dlaczego? 
A dlatego że posiada wyjątkowe właściwości lecznicze jest jednym z najbogatszych źródeł naturalnych polifenoli, które działają przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo, przeciwwirusowo i przeciw zapalnie.
Herbatka działa antyoksydacyjnie i wzmacnia układ immunologiczny.
Picie naparu z czystka zapobiegnie wielu chorobom takich jak np.:
infekcji górnych dróg oddechowych, zapobiega chorobie niedokrwiennej serca, chorobach skóry i wiele innych.
Teraz mamy upały, osoby, które bardzo się pocą, polecam regularne picie czystka, który zredukuje nieprzyjemny zapach potu.

Zamiast kupować drogie płyny do płukania jamy ustnej, też herbatka sprawdzi się idealnie.
Również, jeżeli chcemy, się trochę odmłodzić sięgamy po czystek.

Zwracamy szczególną uwagę, jak mamy go pić, aby na nas zadziałał.
Musimy pić go regularnie i przez dłuższy czas, jednorazowe wypicie nic nie zdziała.
A jak go stosować:

Łyżeczkę czystka wsypać do filiżanki, zalać gotowaną wodą, przykryć spodkiem, odstawić na 10 minut.
Zapraszam wszystkich do internetowego sklepu z produktami Bio https://www.galeriaherbat.pl/.





poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Bułeczki drożdżowe z malinami

                Bułeczki drożdżowe z malinami






Domowe bułeczki drożdżowe z malinami – smak lata w Twojej kuchni! 
Nic tak nie poprawia nastroju, jak zapach świeżych, domowych wypieków unoszący się w domu. 
Dzisiaj polecam Wam przepis na puszyste bułeczki drożdżowe z soczystymi malinami i chrupiącą kruszonką. 
Szklanka mleka, te bułeczki i... nic więcej do szczęścia nie potrzeba!
Przepis zaczerpnięty z internetu .
Składniki:
Rozczyn:

mąka - 2 łyżki
mleko - 4 łyżki
drożdże - 14 g
Ciasto:
mąka pszenna - 2 szkl i 1 łyżka
mleko - 3/4 szkl
cukier - 3 łyżki
jajko - 1 szt
żółtko - 1 szt
sól-szczypta
masło - 60 g
Kruszonka:
cukier - 5 łyżek
cukier waniliowy - 1 łyżka
masło - 60 g
mąka pszenna - 0,5 szkl
Dodatkowo:
maliny
jajko do posmarowania bułek
Przygotowanie:
Rozczyn: 
Mleko lekko podgrzej, dodaj cukier i wymieszaj. Do miski pokrusz drożdże, dodaj 4 łyżki mleka i 2 łyżki mąki. 
Dokładnie rozetrzyj i odstaw na 30 minut w ciepłe miejsce.
Ciasto: 
Do pozostałego mleka dodaj żółtko oraz całe jajko i wymieszaj. 
Masło rozpuść w rondelku i ostudź.
 Do miski wysyp mąkę, zrób dołek, dodaj rozczyn, mleko z jajkami oraz rozpuszczone masło i szczyptę soli. 
Zagnieć gładkie, elastyczne ciasto (nie powinno kleić się do rąk).
Przykryj ściereczką i odstaw na godzinę w ciepłe miejsce. 
Po tym czasie jeszcze raz zagnieć i podziel na 8 równych części.
Uformuj bułeczki, ułóż na wysmarowanej tłuszczem blasze i odstaw do podwojenia objętości.
Następnie za pomocą szklanki zrób dnem wgłębienie w każdej bułce. W powstałe wgłębienia powkładaj maliny.
 Bułeczki posmaruj roztrzepanym białkiem.
Kruszonka: 
Masło roztop, ostudź, wymieszaj z cukrem i mąką, rozcierając palcami na kruszonkę.
 Posyp nią bułeczki.
Piecz w nagrzanym piekarniku do 180 stopni przez około 25 minut.
Smacznego!

 




sobota, 27 sierpnia 2016

Pszenne bułeczki z ziarnami


                                                               Pszenne bułeczki z ziarnami













Otrzymałam mega paczkę od firmy PLENUS gdzie było mnóstwo smakowitych przypraw, ziaren i bakalii.
Dlatego więc postanowiłam wypróbować ziarenka słonecznika i pestki dyni na bułeczkach.
Bułeczki pszenne wyszły bardzo smaczne i puszyste.
Ja zawsze lubię, w pieczywie jak coś chrupie i te bułeczki z tymi ziarnami i pestkami to to, co lubię.
Bułki możemy podawać na śniadanie czy kolację z wędlinką lub serem.
Zachęcam wszystkich do odwiedzania sklepu internetowego PLENUS
Składniki:
rozczyn
drożdże świeże - 20 g
mąka -1 łyżka
szczypta soli
woda ciepła - 20 ml
Ciasto drożdżowe :
woda ciepła - 250 ml
olej - 3 łyżki
mleko - 5,5 łyżki
mąka pszenna - 4 szkl
cukier - 1 łyżka
sól 7,5 g
tłuszcz do formy
jajko do posmarowania bułeczek - 1 szt
ziarna słonecznika firmy Plenus
pestki dyni firmy Plenus
Przygotowanie:
zaczyn:
Drożdże pokruszyć do miski, dodać sól i ciepłą wodę dokładnie rozmieszać.
Następnie dodać mąkę, wymieszać, przykryć ściereczką odstawić w ciepłe miejsce na 20 minut.
Po tym czasie dodać do mąki rozczyn i pozostałe składniki, oprócz ziaren, zagnieść ciasto, wyrabiać kilka minut.
Odstawić do wyrośnięcia, przykryte ciasto w ciepłe miejsce, aż podwoi swoją objętość.
Następnie jeszcze raz przez chwilę ugnieść ciasto i podzielić na części.
Z każdej części uformować okrągłą bułeczkę, ułożyć bułki na wysmarowanej tłuszczem blasze, posmarować roztrzepanym jajkiem, posypać ziarnami słonecznika i pestkami dyni.
Przykryć ściereczką odstawić na 25 minut do wyrośnięcia.
Włożyć blachę z bułkami do nagrzanego do 180 stop, piec przez ok.20 minut.



niedziela, 21 sierpnia 2016

Knedle ze śliwkami

Na obiad możemy przygotować, bardzo pyszne knedle ze śliwkami.
Takie knedle można zrobić z różnymi owocami sezonowymi.

                                                                 Knedle ze śliwkami







Składniki :
Ciasto ziemniaczane
ziemniaki po ugotowaniu - 1,50 kg
jajka -2 szt
mąka - 2 i 1/2 szkl razem z podsypywaniem
sól szczypta
Nadzienie
śliwki - 44 szt   ( wyszło 44 knedle )
Do polania :
śmietana 18 %
cukier
Dodatkowo :
do posypania cynamon
Przygotowanie :
Ziemniaki ostudzone, zmielić w maszynce.
Do ziemniaków dodać pozostałe składniki, zagnieść ciasto.
Z ciasta wałkować wałki, jak na kopytka, odcinać kawałki ciasta.
Formować w dłoniach kulki orzecha włoskiego lub większe niż kto woli.
Lekko spłaszczać kulki, nakładać po jednej śliwce, dobrze zlepiać.
Od razu gotować we wrzącej i osolonej wodzie.
Jak knedle wypłyną na wierzch gotować jeszcze przez 3 minuty.
Wybierać łyżką cedzakową.
Śmietanę wymieszać z cukrem, polewać knedle, posypać cynamonem.
Smacznego !


poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Tort śmietankowo czekoladowy

Torcik przygotowany dla najmłodszych z dużo ilością cukierków i rurkami z białej czekolady, cukierki i rurki otrzymałam od SEMPRE, za co ślicznie dziękuję.
Taki tort można przygotować dla dziecka na urodziny.


                                                         Tort śmietankowo czekoladowy








Składniki :
Biszkopt
jajka - 7 szt
cukier - 1 szkl
mąka - 1 szkl
olej - 2 łyżki
kakao - 3 łyżki
proszek do pieczenia - 1 łyżeczka
Krem
400 ml śmietana 36 %
650 g serka mascarpone
3 łyżki cukru pudru
1 - łyżka żelatyny
3 łyżki wrzącej wody
Dodatkowo :
lentilki
rurki białe czekoladowe
Poncz :
0,5 szkl gotowanej i ostudzonej wody
1 - łyżeczka cukru
sok z cytryny
Przygotowanie :
Biszkopt:
Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia i kakao.
Białka oddzielić od żółtek, z białek ubić pianę na sztywno, dodać cukier dalej ubijać.
Następnie miksując dodawać po jednym żółtku i olej, zmiksować.
Na samym końcu dodać przesianą mąkę z kakao i proszkiem, ostrożnie wymieszać łyżką.
Wylać ciasto do wysmarowanej tłuszczem tortownicy, o wymiarach 27 cm.
Piec przez ok.30 minut w 180 stop.
Wyjąć biszkopt z tortownicy, ostudzić, przekroić na 3 blaty.
Krem :
Żelatynę rozpuścić we wrzącej wodzie, ostudzić.
Mocno schłodzoną kremówkę ubić z cukrem pudrem na sztywno.
Do ubitej kremówki dodawać po łyżce serka , dalej ubijać.
Następnie powoli wlewać płynną żelatynę do śmietany, cały czas ubijać.
Poncz :
Wymieszać wszystkie składniki ponczu.
Składanie tortu :
Pierwszy blat nasączyć ponczem, wyłożyć porcję kremu, rozsmarować.
Tak postąpić z drugim i trzecim blatem .
Wierzch i boku tortu posmarować kremem,  obłożyć rurkami czekoladowymi,
 tort związać wstążką.
Wierzch tortu udekorować lentilkami, odstawić do lodówki na kilka godzin, lub całą noc.

sobota, 6 sierpnia 2016

Placuszki z kabaczka i koperku


Dziś zapraszam na pyszne placuszki z kabaczka, podane z sosem czosnkowym.

                                                         Placuszki z kabaczka

                                           













Składniki :
kabaczek - 750 g
jajka - 3 szt
cebula - 1 szt
koperek - 1/2 pęczka
mąka pszenna - 8 łyżek
kwaśna śmietana - 2 pełne łyżki
sól i pieprz
czosnek - 1 ząbek
tłuszcz do smażenia
Dodatkowo 
sos czosnkowy od firmy SPOŁEM
Przygotowanie :
Kabaczka umyć, osączyć ręcznikiem papierowym, odciąć końcówki.
Przekroić kabaczka wzdłuż na połowę, usunąć gniazda nasienne, zetrzeć razem ze skórką  na tarce o dużych otworach.
Następnie posolić i odstawić na 20 minut.
Cebulę i koperek, drobno pokroić.
Kabaczka odcisnąć z nadmiaru soku , dodać cebulę, koperek i pozostałe składniki , dokładnie wymieszać.
Na patelni rozgrzać tłuszcz, kłaść łyżką niewielkie porcje ciasta, smażyć z obu stron na złoty kolor.
Placuszki po smażeniu układać na ręczniku papierowym, aby odciekły z nadmiaru tłuszczu.
Podawać gorące z sosem czosnkowym.

piątek, 5 sierpnia 2016

Ciasto pomarańczowe


Przygotowałam ciasto z wiórkami  pomarańczowymi, które otrzymałam od Sempre .pl
Zapraszam do odwiedzenia sklepu internetowego, gdzie można kupić dużo fajnych i smacznych produktów w przystępnej cenie.cukieteria.pl
Miałam przyjemność wiele razy testować produkty tej firmy i nigdy się nie zawiodłam                       Ciasto pomarańczowe










To łatwe, szybkie i do tego przepyszne ciasto, które oczaruje każdego swoim rewelacyjnym smakiem. Do przygotowania tego wypieku wykorzystałam wiórki pomarańczowe, które otrzymałam od Sempre.pl. Polecam odwiedzenie tego sklepu internetowego, gdzie można kupić mnóstwo fajnych i smacznych produktów w przystępnej cenie.
Składniki:
Biszkopt kakaowy:
7 jajek
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
Masa budyniowa:
900 ml soku typu Kubuś
3 opakowania budyniu śmietankowego (bez cukru)
Pianka śmietankowa:
1,5 szklanki śmietany kremówki
1 opakowanie galaretki agrestowej
1 szklanka wrzątku
Dodatkowo:
wiórki pomarańczowe do posypania ciasta
Przygotowanie :
Biszkopt
Białka ubić na sztywno, dodać cukier oraz żółtka.
Dodać stopniowo mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i kakao, delikatnie wymieszać.
Ciasto przelać do wysmarowanej tłuszczem blachy (wymiary 37x25 cm) i piec przez około 35 minut w temperaturze 175°C.
Po wystudzeniu biszkopt przekroić wzdłuż na pół.
Masa budyniowa :
Proszek budyniowy wymieszać z jedną szklanką soku.
​Pozostały sok przelać do garnka i zagotować.​Na gotujący się sok wlać rozrobiony budyń, cały czas mieszając, doprowadzić do zgęstnienia i zagotowania masy.
​Gorącą masę wylać na pierwszą połowę biszkoptu i przykryć drugą warstwą ciasta.
Pianka śmietankowa :
Galaretkę rozpuścić w gorącej wodzie i odstawić do lekkiego, płynnego stężenia.
Mocno schłodzoną śmietanę ubić na sztywno, dodając stopniowo tężejącą galaretkę.
Wyłożyć śmietanę na ciasto, a wierzch udekorować wiórkami pomarańczowymi.
Całość wstawić do lodówki.


środa, 3 sierpnia 2016

Zebra

Ciasto proste i szybkie, do kawy

                                                 Zebra                             






SKŁADNIKI:
jajka - 5 szt
cukier - 3/4 szkl
kakao - 2 łyżki
mąka - 3 szkl
olej - 1 szkl
woda ciepła -1 szkl
proszek do pieczenia- 0,5 opak
cukier puder
tłuszcz do formy
PRZYGOTOWANIE:
Białka oddzielić od żółtek.
Ubić białka z cukrem na sztywną pianę. 
Do ubitej piany dodawać po jednym żółtku, dalej ubijać. 
Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, przesiać przez sito do miski. 
Następnie po jednej łyżce dodawać do piany, olej , mąkę i wodę delikatnie mieszać do wyczerpania składników. 
Masę podzielić na 2 części, do jednej części dodać kakao, wymieszać. 
Tortownicę natłuścić tłuszczem. 
Wykładać masę do tortownicy po 2 łyżki na przemian, raz jasna i ciemna. 
Powtarzać czynność do wyczerpania składników. 
Piec w nagrzanym piekarniku do 160 stop, przez 20 minut. 
Następnie podkręcić piekarnik do 180 stop. i piec jeszcze przez ok.30 minut. 
Ostudzone ciasto, posypać cukrem pudrem.